Kupa lë me pasoja Bajernin, Kovaç me sytë nga spanjolli

0

Bajerni bëri gjithçka mirë në Kupën e Gjermanisë, duke mundur me rezultatin 2 – 1 skuadrën gjysmëprofesioniste të Rëdinghauzenit. Skuadra e Kovaç. Kampionëet e Bundesligës realizuan dy herë në pak minuta, ku fillimisht ishte Vagner që gjeti rrugine  rrjetës në minutën e tetë dhe Myler në minutën e 13-të dyfishoi rezultatin me anë të një 11-metërshi.

Gjithsesi, jo gjithçka ka shkuar mirë për Bajenrin, pasi Tiago Alkantara la fushën e lojës i dëmtuar në minutën  e 75-të. Nuk duket aspak shpresëdhënëse situata për spanjollin, i cili siç raportohet nga mediat gjermane rrezikon që të qëndrojë disa muaj jashtë fushave të blerta.

27-vjeçari mësohet se ka një dëmtim tek kyçi i këmbës, që mund ta lërë jashtë fushave të blera për një kohë relativisht të gjatë. Edhe trajneri Korvaç pas ndeshjes e pranoi se nuk është një situatë e mirë, kjo për shkak se Alkantar konsiderohet si një lojtar shumë i rëndësishëm në skuadrën e tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.