Kupa e Shqipërisë/ Flamurtari arrin të mund Vllazninë dhe jep surprizën e bukur, ia del edhe Erzeni

0

Kupa e Shqipërisë zhvilloi tetë ndeshje të raundit të parë në ditën e sotme. Dueli që spikati më shumë ishte ajo mes Flamurtarit dhe Vllaznisë. Vlonjatët arritën të fitonin në shifrat 2-1 falë golave të Fernandos dhe Dishas. Nga ana tjetër Erzeni po vazhdon me rezultatet pozitive edhe në Kupë, teksa mundi Turbinën 1-2. /Sport Ekspres/

Grupi A

Flamurtari 2 – 1 Vllaznia (Fernando 19?, Disha 35? / Vulaj 11?)

Kastrioti 1 – 0 Vora

Pogradeci 0 – 3 Bylis (Fall B. 20?)

Besa 1 – 1 Korabi (Onuh 44? / Lala 3?)

28 shtator – 15:00

Veleçiku – Tirana

Oriku – Partizani

Butrinti – Dinamo

Lushnja – Tërbuni

Grupi B

Devolli 0 – 2 Laçi (Bajramaj 7?)

Labëria 0 – 3 Kukësi (Daci 7?, Barbosa 43?, Gyasi 51?)

Luzi 0 – 0 Teuta

Maliqi 1 – 5 Skënderbeu (Liço 5?, Pusi 15?)

Turbina 1 – 2 Erzeni

28 shtator

Shkumbini – Egnatia

Burreli – Tomori Besëlidhja 0 – 1 Apolonia (dje)

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.