“Futbolli nuk është sport për ne”! E mundi Ishujt Faroe dhe e turpëroi në sytë të Europës, në Turqi po kalojnë turpin më të madh të viteve të fundit

0

Një tjetër rezultat që i la të gjithë pa fjalë erdhi në mbrëmjen e djeshme. Ishujt Faroe arritën që të fitonin kundër Turqisë në shifrat 2-1. Ky rezultat i jashtëzakonshëm merr më shumë vlera duke krahasuar një shtet ku jetojnë 50.000 njerëz me një superfuqi që ka rreth 85 milionë banorë.

Kjo goditje e madhe cilësohet si një turp për vendin nga ana e mediave në Turqi. “Këto janë rezultatet më të turpshme në histori. Duam të falenderojmë Ishujt Faroe që na treguan se futbolli nuk është më një sport për ne”, shkruhej në Fanatik. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.