“Ku e do statujën, Kompani?!”, reagim epik i legjendës së Junajtid

0

Vinsent Kompani shënoi një gol me shumë vlera kundër Lester, ndërkohë që më së shumti ai habiti me mënyrën se si e dërgoi topin në rrjetë. Gjatë komentit në Sky Sport, ish-lojtari i Mançester Junajtid, Geri Nevill, ka shfaqur habinë e tij se si Kompani gjuajti në portë direkt.

“Kurrë në jetë nuk e mendoja, por Kompani mendoi të gjuante, që në fillim. Dikush i kërkoi pasim, ai nuk e përfilli, vazhdoi edhe pak dhe gjuajti. Ku e do statujën, Vinsent Kompani?

Kur bëhet fjalë për liderë, karaktere, personalitete, ata shfaqen kur ke më shumë se kurrë nevojë për ta. Ai sheh në qiell dhe sheh këtë kapiten. Ata u ndalën dhe menduan Gjuaj, mos paso më në krah”, ëshët shprehur Nevill gjatë komentit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.