Kthehet Superiorja në fushën e blertë, në kryeqendër të vëmendjes është përballja mes Vllaznisë dhe Partizanit

0

Ditën e sotme do të luhet java e 7-të e Superligës së Shqipërisë. Erzeni do të presë në shtëpi Egnatian, Tirana mat forcën me Laçin, ndërsa në kryeqendër të vëmendjes do të jetë Vllaznia-Partizani. Pas fitores ndaj këtyre të fundit, Tirana do të tentojë serinë positive për të marë kreun e klasifikimit, kurse nga ana tjetër Laçi dëshiron t’i largohet situatës së vështirë në të cilën ndodhet.

Vllaznia-Partizani pritet të jetë ndeshja më e rëndësishme e raundit të 7-të përshkak se të dyja skuadrat pretendojnë për titullin kampion dhe i japin hijeshi elitës së futbollit. Diferenca midis dy klubeve është vetëm 2 pikë dhe gjithçka mbetet e hapur. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.