VIDEO/ Europa flet shqip për shkakun e Ilir Dajës, goli i Ballkanit në Turqi zgjidhet si më i bukuri i javës

0

Një arritje fantastike ishte ajo e Ilir Dajës që mposhti Sivasporin në transfertë me shifrat 3-4. Kështu Ballkani mori fitoren e parë në grupet e Conference League dhe tani ëndërron për kualifikimin nga faza e grupeve.

Gjithashtu vlen të theksohet se goli i parë i shënuar nga Armend Thaçi është zgjedhur si më i bukuri i javës. Ky i fundit arriti që të godiste në perfeksion nga distanca, ndërsa në Turqi ishin parë gola të këtij lloji vetëm nga Endri Cekici më herët. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.