Kosova i bëhet “makth” serbëve dhe në Maltë, “dardanët” synojnë historinë

0

Kosova do të zhvillojë ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve nesër, por një fitore do i rriste shumë kuotat e tyre për të zënë vendin e parë në grup. Ndeshja do të luhet në Maltë dhe normalisht që shkalla e vështirësisë do të jetë më e madhe se një muaj më parë, por ekipi i Shaland është besimplotë se do të marrë një rezultat pozitiv.

Skuadra do të ketë mbështetjen e rreth 100 tifozëve, ndërsa mbështetësit vendas nuk pritet që të jenë më shumë se 4000. Do të ketë masa të rrepta sigurie në stadium, megjithatë ka dhe diçka që duhet veçuar.

Në kompaninë e sigurisë që do të ketë përgjegjësinë për të siguruar sigurinë në stadium ka shumë serb. Diçka e tillë është evidentuar nga federata e Maltës, e cila i ka kërkuar Kompanisë që nesër nuk asnjë serb të mos jetë në stadium. Një lëvizje që paraprin çdo incident të mundshëm, diçka që është raportuar nga “Supersport” në lidhje direkte nga Malta.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online