Kombëtarja e pafat e Europianit, raste të panumërta përpara porte dhe numëron vetëm… 0 pikë

Rasti i Eriksen duket se ka lënë një shok të parikuperueshëm tek Kombëtarja e Danimarkës, e cila humbi dhe ditën e djeshme ndaj Belgjikës me përmbysje. Statistikat tregojnë se në lojë Danimarka ka qenë dominuese në të dyja ndeshjet.

23 raste për gol ndaj Finlandës dhe 22 ndaj Belgjikës, me një total prej 45 raste për gol, danezët kanë shënuar vetëm 1 të tillë duke mos grumbulluar asnjë pikë. Të tilla statistika do të ishin shndërruar në goleadë nga Kombëtaret që dinë të finalizojnë. Zyrtarisht mund të themi se Danimarka është skuadra më e pafat e Euro 2020. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online