“Kiss my As* Roma”/ Tifozeritë ndezin atmosferën, nuk i ndalin provokimet ndaj njëri-tjetrit

0

Sot në orën 21:00 do të luhet në “Air Albania” finalja e Conference League midis Romës dhe Feyenoord. Sfida me parë ka nisur në rrugët e kryeqytetit midis tifozerive të dy klubeve. Konfliktet e djeshme kanë ndezur situatën dhe kanë shkaktuar shumë probleme për autoritet vendase.

Provokimet kanë vazhduar edhe ditën e sotme ku tre tifozë në “Rrugën e Durrësit” kanë dalë me bluza me mbishkrimin “Kiss my Ass Roma”. Të dtja tifozeritë e kanë ndezur sfidën në pritje të orës së ndeshjes./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.