Kimish: Jemi të përgjegjshëm, s’na bëjnë përshtypje kritikat

Xhoshua Kimish ka folur para medieve në daljen për shtyp të Bajernit të Mynihut për takimin e nesërm ndaj kampionëve të Greqisë, AEK. Mbrojtësi i bavarezëve ka folur mbi ecurinë jashtë pritshmërive të skuadrës dhe kritikat e shumta që po i bëhen skuadrës së tij nga shtëpi gjerman.

PËRGJEGJSHMËRIA – “Ne lojtarët duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin që mënyrë që secili prej nesh të kthehet në maksimumin e tij. Më pas do rikthehemi t’i fitojmë ndeshjet bindshëm si dikur. Jemi një grup lojtarësh të përgjegjshëm, ne duhet ta fitonim ndeshjen ndaj Frajburgut, se kuptoj pse merren me trajnerin”.

KRITIKAT – “Shumë njerëz po presin që ne të bëjmë gabimin e radhës, pasi nuk na duan në majë. Është normale për ne që të jemi në qendër të vëmendjes në këtë moment. Për mua personalisht nuk është dhe aq e rëndësishme nëse ka shumë kritika nga njerëz jashtë klubit”, përfundoi Kimish.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online