“Këta kemi, nuk shënojnë dot“, Dovedan nuk e fsheh frikën për rënien: E pësuam si cirk golin e dytë

0

Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e orës 19:00 të vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Teuta ka fituar lehtësisht ndaj Bylisit në “Niko Dovana“ dhe rrëmbejnë përsëri kreun e renditjes. Skuadra e Martinit gjeti 4 herë rrugën e rrjetës, si rrallë herë në këtë sezon. Ndërsa në krahun tjetër Skënderbeu vazhdon të surprizojë nën drejtimin e Migen Memellit. Bardhekuqtë kanë ndalur në barazim 1-1 Partizanin dhe shkojnë vetëm një pikë larg Kastriotit për të siguruar mbijetesën sezonin e ardhshëm. Në përfundim të takimeve protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për “Gol pas goli” në “Supersport”.

Dovedan (Bylisi): “Është normale që kam frikë për rënien nga kategoria. Disa që po luajnë atje nuk e kuptojnë këtë gjë. Këta kemi. Nuk mund të shënojnë, nuk kemi çfarë të bëjmë. Ndeshjen e kemi humbur që në minutën e 45. Nuk shënuam dot atje dhe golin e dytë e pësuam si cirk.”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.