Kastrioti largon malazezët, shumë ndryshime në ekip

0

Kastrioti ka përpiluar listën me të cilën do të nisë sezonin e ri, edhe pse ende nuk është një listë përfundimtare dhe do të ketë sërish përforcime.

Skuadra e drejtuar nga Elvis Plori do të niset për fazën përgatitore, që do të ndahet në dy pjesë, me dy javë në Pukë dhe më pas 2 javë në Slloveni.

Baza është ajo e sezonit të shkuar, sepse kanë qëndruar shumica e titullarëve, ndërsa janë larguar vetëm sulmuesi Kabiru Dumoje, si dhe mesfushori kosovar Mulaj.

Merkatoja ka afruar shumë lojtarë, kryesisht të rinj, si Patrik Bardhi në huazim nga Tirana, apo Dajan Shehi në huazim nga Teuta.

Portieri Bruno Puja është afruar nga Besa, mesfushori Aleksandros Abdel Rahim nga kategoria e dytë greke, sulmuesi Çarls Atsina pas pak muajve që luajti te Vllaznia dhe disa të rinj të tjerë, si Kledjan Demiraj nga të rinjtë e Partizanit, Denis Balaj nga Vllaznia dhe Julian Shehu nga kategoria e tretë greke.

Janë larguar krejt papritur dy futbollistët e ardhur nga Sutjeska, kampione e Malit të Zi, mbrojtësin Nikola Stijepoviç dhe sulmuesin Igor Poçek, ndaj ka ende paqartësi.

LISTA E FAZËS

 1. Klajdi Kuka
 2. Erkan Spahija
 3. Bruno Puja
 4. Vilson Lila
 5. Emiliano Çela
 6. Dejan Shehi (huazim)
 7. Lukman Hussein
 8. Skënder Lilaj
 9. Rigers Hoxha
 10. Albert Caca
 11. Xhynejt Çutra
 12. Patrik Bardhi (huazim)
 13. Sokol Mziu
 14. Ersil Ymeri
 15. Aleksandros Abdel Rahim
 16. Çarls Atsina
 17. Taulant Marku
 18. Jurgen Vatnikaj
 19. Kledjan Demiraj
 20. Sokol Neziri
 21. Denis Bala
 22. Julian Shehu
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.