Kamza-Skënderbeu, vjen surpriza e Kamzës

0

Java e dytë e Kategorisë Superiore luan sot dy ndeshjet e fundit, me Kamzën e Skënderbeun që zbresin të parat në fushë.

KOMENTI

71’ Raçic bën mbrojtësin dhe shpëton portën e Kamzës. Aliti pason te  Nimaga i cili gjuan, por Raçiç largon topin që kishte kaluar Halilajn në vijën e portës.

67′  GOL KAMZA Rezi barazon! Kishte minuta të tëra në sulm Kamza,  hol i merituar. Super Fushtar, kalon si birila disa korçarë dhe futet në zonë, ku pason bukur dhe Rezi nuk fal!

28′ GOL SKËNDERBEU! Mes qetësisë totale, Donjet Shkodra gjen golin e parë të ndeshjes. I shkëlqyer ish-mesfushori i Flamurtarit, i cili nis të tregojë se është një shënues mjaft i zoti, sepse në hyrje të zonës gjuan me zgjuarsi dhe befason Halilin!

16′ Kartoni i parë i verdhë i ndeshjes. Neziraj “palos” Gavazajn, i merituar kartoni.

11′ Kamza pranë golit. Goditje nga këndi e dhuruar pa dashje nga Mici, krosi gjen të vetëm në zonv Raçiç, i cili me kokë gjuan jashtë. Gabon keqas mbrojtja korçare, me fat që nuk pëson gol.

6′ Fillim i shpejtë i ndeshjes, rrezikun e parë e krijon Gavazaj, me një gjuajtje të fortë me të majtën që ndalet bukur nga Halilaj.

Kategoria Superiore – Java 2

E hënë, më 18 shtator, ora 16:00

Kamza – Skënderbeu           1-1

Golat: Rezi 78′ / Shkodra 28′

Kamza: Halilaj, Frashëri, Fushtar, Kuqi, Neziri, Arrabal, Zefi  (Ymeri 86′), Imeri  (Rezi 63′), Mehmeti (Mumajesi 46′), Fukui, Raçiç. Trajner: Ramadan Ndreu

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici, Lilaj, Nimaga, Shkodra (Muzaka 71′), Gavazaj, Sahiti (Xhejms 75′), Soue. Trajner: Ilir Daja

Kartonë të verdhë: Neziraj 16′ / Lilaj 80′

Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Agaraj, Alfred Shkreta, Ardian Beqiri

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online