“Ka një mjekër xhami”/ Vazhdon të kërkojë një duel me Benn, Marku: Ka frikë, kanë dëgjuar që godas fort

0

Florian Marku po i bën emër vetes në Angli, ku po korr sukses në arenën e boksit. Boksieri shqiptar mban ende rekordin si i pamposhtur, ndërsa në sfidën e fundit i bëri një thirrje për duel Conor Benn-it. Megjithatë një “po” ende nuk ka ardhur nga ana e këtij të fundit, që vendosi të shmangë 28-vjeçarin nga Shqipëria. Por Florian Marku vazhdon të kërkojë një ndeshje me të, teksa në një intervistë të dhënë së fundmi për “Sky Sports Boxing” komenton duelin e radhës të Benn kundër Vargas. Sipas boksierit shqiptar, Conor zgjedh luftëtarë të dobët dhe ka frikë të përballet me të, por herët apo vonë momenti kur të jenë të dy në të njëjtin ring ka për të ardhur.

“E dija që ai nuk do të më luftonte në dy ose tre luftimet e tij të ardhshme sepse ai zgjedh kundërshtarë të këqij me rekorde të këqija. Conor nuk do të zgjidhte kurrë askënd pa humbje. [Dy kundërshtarët e mi të fundit] kishin rekord të pamposhtur. Është e lehtë të zgjedhësh dikë që ka provuar humbje shumë herë, sepse ata nuk i japin zemrën kësaj loje.

Conor ka një mjekër xhami. Që nga Peynaud, ata nuk kanë zgjedhur askënd që mund të godasë. Nga ajo ditë, ata zgjodhën me kujdes sepse Conor nuk mund të godiste në kokë. Kur ta godas Conor pastër? Ai dhe ekipi i tij e dinë që unë godas fort sepse ata kanë dëgjuar për grushtin tim. Të gjithë kundërshtarët e mi ishin djem që mund të godisnin. Ata të gjithë godasin fort. Conor zgjedh vetëm kundërshtarë të këqij.

Ai do të duhet të më luftojë nëse ai mban rekordin e tij të pamposhtur. Unë mund të sjell para të mëdha, unë mund të shes më shumë bileta sesa e gjithë palestra e tij mund të shesë së bashku! Unë jam një luftë e madhe parash në të ardhmen për të, nëse mbajmë të dhënat tona të pamposhtura. Unë kam udhëtimin tim. Benn është pjesë e tij, por nuk më intereson. Unë do të shkoj në rrugën time”, ka thënë Florian Marku./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.