VIDEO/ “Gërshëra” që hedh kundërshtarin në ajër, ndërhyrja e ashpër ndez gjakrat e lojtarëve

0

Ndeshja mes Deportivo Saprissa-s dhe Philadelphia-s, e vlefshme për Champions League në Amerikën e Veriut, është mbyllur mes tensioneve. Kur po kronometroheshin momentet e fundit të takimit, një ndërhyrje “gërshërë“ ngre lojtarin kundërshtar në ajër, duke ndezur kështu gjakrat mes lojtarëve.

Futbollistët e Philadelphia-s kanë shkuar të gjithë në drejtim të autorit të asaj ndërhyrjeje të ashpër, duke shkaktuar një rrëmujë në fushën e lojës. Megjithatë situata në fund është arritur të qetësohet, ndërsa arbitri e sheh të arsyeshme të tregojë vetëm një karton të verdhë për të shuar gjithë zjarrin e ndezur./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.