Juventusi kthehet bëjë Juventusin, bardhezinjtë eliminojnë Interin dhe prekin finalen

Eksperimentet duket se kanë marrë fund dhe Juventusi është kthyer të bëjë Juventusin. Luhatjet po hidhen pas krahëve dhe Pirlo duhet të kënaqet me arritjen e tij të rëndësishme deri më tani me bardhezinjtë. Bardhezinjtë kanë eliminuar Interin mbrëmjen e sotme dhe kanë prekur kështu finalen e Kupës së Italisë.

Ndeshja e parë përfundoi me fitoren 1-2 të “zonjës së vjetër“, që sot i është dashur vetëm të mbajë portën e paprekur. E kur vjen situata për një detyrë Juventusi di më mirë se kushdo tjetër të veprojë. Takimi i kthimit mes dy gjigantëve italianë ka përfunduar me shifrat 0-0, megjithëse të dyja ekipet kanë pasur shanset e tyre përgjatë 90 minutave. Pirlo kthen tashmë sytë nga përballja e nesërme mes Napolit dhe Atalantës, aty ku do të përcaktohet rivali i tyre në finale./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online