Juventusi dhe pasuria e madhe e Katarit duan të marrin “trurin” e Realit të Madridit, kroati që rrëmbeu dashurinë e të gjithëve

Luka Modric ka gëzuar sërish tifozët e Realit të Madridit me lojën e tij ndaj Chelseat. Real Madridi arriti të kualifikohej në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe sigurisht një nga më protagonistët për kalimin ishte Luka Modri?.

Bëhet e ditur se Modriç ka kontratë me Realin deri në fund të këtij sezoni dhe se ende nuk e ka nënshkruar vazhdimin e bashkëpunimit. Edhe pse në mediat spanjolle shkruhet se Modric do të marrë kontratë të re, ende asgjë konkrete nuk ka ndodhur.

AS njoftoi sot se disa klube po monitorojnë nga afër situatën rreth Modriçit dhe se lojtari i kombëtares kroate tashmë ka dy oferta për të vazhduar karrierën nëse nuk arrin marrëveshje me Realin. Juventusi dhe një klub i pasur nga Katari kanë dërguar ofertën e tyre për “trurin” e ekipit spanjoll. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online