Jorgji problematik? UEFA i jep tjetër ndeshje në Europa League

0

Tifozët e Skënderbeut, por jo vetëm ata, e kanë ende të gjallë kujtimin ndeshjes së parafundit të sezonit të shkuar, Kukësi-Skënderbeu. Aty Kukësi fitoi titullin, por Jorgji bëri aq shumë gabime, saqë në sytë e njerëzve ia errësoi suksesin klubit verilindor.

U mendua se ai gjykim skandaloz do të kishte pasoja, por jo, Enea Jorgji është më i fortë se kurrë.

Arbitrat e tjerë ndërkombëtarë janë fshirë nga lista, ndërsa Jorgji vazhdon të gjykojë pa asnjë problem në Europë. UEFA e ka me sy të mirë dhe tashmë i jep një ndeshje tjetër, atë mes Arka Gdinias dhe Mitjelandit, të enjten në Poloni.

Ndihmës të tij do të jenë Egin Doda e Ilir Tartaraj, ndërsa Juxhin Xhaja arbitër i katërt.

Më 12 korrik Jorgji gjykoi edhe ndeshjen kualifikuese në Champions League, BATE Borisov-Alashkert.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online