Ismajli vishet kuqezi? Babai i tij tregon situatën

Ardian Ismajli u përfol se do të lërë Kosovën , për të veshur fanellën kuqezi. Ç’është e vërteta gjithçka u lidh me faktin se kapiteni i 21-vjeçarëve të Daranëve mori ftesë edhe nga skuadra e Shaland, por nuk ka debutuar me skuadrën e parë.

Dje u lajmëruar se lojtari ka marrë pasaportë shqiptare dhe do të jetë pjesë e skuadrës së Panuçit që në ndeshjet e muajit nëntor. Kjo ka sjellë jo pak reagime në Kosovë, por ka qenë babi i Ismajlit që ka dhënë një deklaratë për “GazetaOlle.com”.

Ku ka zë nuk është pa gjë thuhet dhe siç duket ka mëdyshje se për cilën përfaqësuese do të luajë lojtari i  Hajduku i Splitit, diçka që dhe i ati e pranon se ende nuk e kanë vendosur se cilën fanellë do të përfaqësojnë, por përgënjeshtron lajmin se djali i tij ka marrë pasaportë shqiptar: “Nuk jemi pajisur me pasaportë shqiptare, por jemi të pavendosur se kë do ta përfaqësojmë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online