Inter, java e re sjell 3 përforcime

0

Është shkruar pa fund këtë verë mbi Interin, për merkaton e dobët dhe arsyet e pasivitetit.

Megjithatë, pa zhurmë Interi ka mbyllur disa operacione të mira, si Borha Valero, ndërsa java e re pritet të shohë tre transferime të reja në zikaltër.

Mesfushori i talentuar turk Emre Mor pritet të kalojë nga Dortmundi tek Interi për 15 milionë euro dhe futbollisti ka gjetur marrëveshjen me drejtuesit zikaltër.

Mbrojtësi brazilian i Nicës, Dalbert, është shumë pranë dhe tashmë kanë mbetur vetëm procedurat burokratike.

Në fund, Patrik Shik i Sampdorias pritet të vishet zikaltër, pas braktisjes nga Juventusi.

Edhe një lajm i mirë: Ivan Perishiç është pranë rinovimit, me 6 milionë euro në sezon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.