Incidente në Bukuresht, tifozët e Dinamos tentojnë të sulmojnë drejtuesit

0

Dinamo e Bukureshtit u mund dje 4-0 në Bukuresht nga Vitoruli i drejtuar nga George Haxhi, ndërsa tifozët e Dinamos protestuan ashpër gjatë ndeshjes.

Fillimisht disa parulla u shpalosën në stadium, për të përkujtuar dy-vjetorin e tragjedisë në “Club Colectiv”, ku 64 persona humbën jetën gjatë një koncerti të një grupi metal, ngjarje shumë e rëndë, që çoi në dorëheqjen e kryeministrit, por nuk mjaftoi për të qetësuar popullin rumun.

Revolta e tifozëve të Dinamos nuk u ndal aty, sepse më vonë një grup i madh tifozësh tentuan të kalonin gardhet rrethues të stadiumit dhe iu drejtuan tribunës “VIP”, duke pasur në shënjestër presidentin Jonuc Negoica.

Megjithatë, policia përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë tifozët.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online