Inaugurohet stadiumi “Fadil Vokrri”, ndeshja e parë mes veteranësh

0

Pak javë më parë u nda nga jeta presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Në nder të tij u vendos që stadiumi i Prishtinës , të merrte emrin e tij për kontributin që ka dhënë për futbollin kosovar si futbollist dhe mbi të gjitha si drejtues.

Sot, janë postuar dhe foto e para të stadiumit të ri, që do të jetë dhe shtëpia e përfaqësueses së Kosovës. Zyrtarizimi i emrit të stadiumit ka ardhur në datën e ditëlindjes së 58-të të ish-presidentit të FFK-së.

Po ashtu është njoftuar nga ana e presidentit aktual, Agim Ademi se stadiumi do të inaugurohet në datën 28 korrik në një ndeshje ku do të luajnë veteranët e Flamurtarit dhe Prishtinës, dy skuadra që në të shkuarën Vokrri i ka përfaqësuar. Ky takim do të luhet në orën 20:00, dhe do të jetë nën vëzhgimin e inspektorëve të UEFA-s për të marrë liçensimin. Po ashtu do të luajnë në stadiumi “Zahir Pajaziti” në Podujevë dhe skuadrat aktuale të Prishtinës dhe Flamurtarit, në nder të Vokrrit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.