I japin mundësinë të jetë Zot në Paris, PSG-ja i dorëzon klubin Mbapesë për të rinovuar

0

Kilian Mbape ende nuk ka firmosur rinovimin me PSG-në dhe zërat për një kalim të tijin në Madrid sa vijnë e shtohen. Lojtari francez ka qenë në vëzhgimin e Realit prej kohësh, ndërsa tashmë edhe firma është më pranë se kurrë. Megjithatë PSG-ja nga ana tjetër nuk dorëzohet.

Francezët i paraqesin Mbapesë një ofertë krejtësisht të pazakontë në tryezë. Sipas “El Chiringuito”-s, gjigantët e Ligue 1 i japin mundësinë sulmuesit të tyre të jetë Zot në Paris. Në një farë mënyre gjithë klubi mund të jetë nën urdhërat e tij, teksa në rast rinovimi Kilian Mbape do të ketë të drejtë të ndryshojë trajnerët apo  të heqi lojtarët që nuk dëshiron në skuadër./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.