Hysaj gjithmonë e më larg Napolit, veprimi i agjentit flet shumë

0

E ardhmja e Elseid Hysajt duke gjithmonë e më larg Napolit. Lajmet mbi largimin e lojtarit kanë qenë të shumta, por së fundmi duket se një veprim i agjentit të lojtarit, Mario Xhufredi, i ka vënë vulën kësaj situate.

Sipas sajtit “calcionapoli24”, Xhufredi, i  cili ka në menaxhim dhe portugezin Mario Rui, i ka bërë të ditur drejtuesve të klubit se të dy lojtarët e tij nuk kërkojnë që të vazhdojnë të jenë pjesë e Napolit për sezonin tjetër.

Muajt e verës do të jenë shumë të zënë për Hysajn dhe agjentin e tij. E ardhmja e shkodranit mund të jetë në Angli, ku mund ribashkohet me Mauricio Sarrin te Çelsi, ndërsa interes ka dhe brenda Italisë, më së shumti nga Interi që vuan prej vitesh për të gjetur një mbrojtës të djathtë që jep garanci.

Gjatë verës së shkuar Napoli u mundua të rinovonte kontratën e mbrojtësit, por klubi nuk arriti të kënaqte kërkesat e lojtarit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.