Humbja e pësuar nga Oleksander Usyk, Joshua shuan shpresat për supersfidën me Tyson Fury

0

Anthony Joshua pësoi humbjen e dytë në karrierë ndaj boksierit 34 vjeçar Oleksander Usyk. Ukrainasi ishte dukshëm më dominant se anglezi, duke i rrëmbyer atij të gjithë titujt e fituar. Kjo humbje e Anthony Joshua i shuan totalisht ëndrrat për supersfidën mes tij dhe Tyson Fury.

Fury do të ndeshet për të tretën herë me Deontay Ëilder dhe në rast fitoreje do të nënshkronte kontratën me Anthony Joshua, ku do të vendosej përfundimisht numri 1 në botë. Të dy boksierët pritej të fitonin më shumë se 100 milionë dollarë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.