Homazhe prekëse për viktimat e terrorit në Barcelonë

Sot nisi kampionati për Barcelonën dhe sfida hapëse luhet në Camp Nou, kundër Betisit. Një ndeshje e veçantë, pasi luhet pas sulmit terrorist në La Rambla, rruga e famshme e Barcelonës, ku humbën jetën shumë persona.

Para fillimit të takimit u mbajtën homazhe prekëse në nder të viktimave, me Camp Nou-n në heshtje.

Barcelona doli në fushë me emrin Barcelona në shpinat e lojtarëve dhe shkrimin TotsSomBarcelona, Të Gjithë Jemi Barcelona, në gjuhën katalanase.

Edhe Betisi doli në fushë me mbishkrimin Betisi Është Barcelona, ndërsa para ndeshjes lojtarët dhe drejtuesit vizituan La Rambla-n, duke vendosur lule në nderim të viktimave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online