Çmenduri, një ndeshje boksi si kurrë në histori

0

Natën e 26 gushtit do të zhvillohet sfida e boksit Mejuedhër-MekGregor, përballje e veçantë sepse vë përballë kampionë që përfshijnë jo vetëm boksin, por edhe artet marciale mikse. Dy gjigantë modernë, në planete të ndryshëm, që përplasen në sfidën e historisë.

Pak rëndësi ka se cili fiton dhe sa të fortë  janë, sepse publiciteti për sfidën ka qenë i jashtëzakonshëm dhe po jep frute. Që tani, kjo sfidë është bërë më e pasura në histori.

4.9 milionë anonime televizive, 300.000 më shumëse për Mejuedhër Pakuiao. Me 89.95 dollarë për abonim, deri tani bëhen 440 milionë dollarë vetëm për shikuesit në televizion. Deri tani janë arkëtuar edhe mëse 59 milionë dollarë nga biletat e arenës T Mobile, që kushtojnë nga 500 deri në 10.000 dollarë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online