“Hakmarrje e ëmbël” ndaj Ceferin, Florentino Perez do jetë presidenti i Superligës Europiane

0

Pavarësisht se Uefa ka dalë rreptësisht kundër krijimit të Superligës Europiane, duket se skuadrat e mëdha do ta vazhdojnë nismën e tyre. Sipas medias spanjolle, ABC Deportes, presidenti i Realit të Madridit do të jetë kryetari i kësaj federate të re. Si fillim Florentino Perez mendohet se fillimisht ishte në kontakte me kreun e UEFA-s, Aleksander Ceferin për të bërë disa ndryshime në formatin e Uefa Champions League.

Megjithatë pas iniciativës dhe të skuadrave të tjera si Milani, Liverpuli dhe Çelsi kanë bërë që Perez të shikojë një drejtim tjetër. Duket qenë se në këtë përbërje të Superligës Europiane jane skuadrat më të forta dhe me më shumë tifozeri, do të ishte një konkurrencë mjaft e fortë për Uefan. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.