E bujshme nga Italia/ Votohet për përjashtimin e Milanit, Interit dhe Juventus nga Seria A

0

Dita e sotme nuk ka nisur aspak pozitivisht për futbollin, pas lajmit të djeshëm se Superliga Europiane do të hap siparin pavarësisht kundërshtimit nga UEFA. Seria A ka filluar fushatën për përjashtimin e skuadrave të mëdha italiane. Ditën e sotme, Kaljari, Atalanta dhe Hellas Verona kanë votuar përjashtimin e Milanit, Interit dhe Juventusit nga kampionati italian.

Gjithashtu edhe Premier Liga do të fillojë fushatën e largimit të Liverpulit, Çelsit, Arsenalit dhe Mançester Junajtid. Vetë kryeministri anglez, Boris Xhonson doli hapur për mbështetjen ndaj Uefas për përjashtimin e skuadrave që morën këtë iniciativë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.