Gënjeshtrat dhe mashtrimet e ish-futbollistit italian, Thomas Strakosha shfaqet në stërvitje me Lacion

0

Nga Klaudio Ndreca

Thomas Strakosha është shfaqur sërish në stërvitje me ekipin e Lacios, ndërsa ka lënë pas krahëve një dëmtim që e mbajti për pak kohë jashtë fushës së blertë. Një prej figurave sportive në Itali do të ngrinte teorinë se gardiani shqiptar është prekur nga Koronavirusi, por që do të hidhej poshtë shpejt nga portieri shqiptar.

Ky i fundit u shpreh se çështja do të dërgohej deri në gjyq për mashtrim, pasi me shëndetin nuk mund të bëhen lojëra të tilla. Ndërkohë Strakosha është shfaqur në stërvitje me skuadrën, në prag të ndeshjes së ardhshme që do të ketë Lacio ndaj Atalantës. Pas një periudhe në stërvitje dhe terapisë fizike, Strakosha është gati për të mbrojtur portën e kryeqyetatsve dhe ta rikthejë atje ku edhe e nisi. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.