Gati lëvizja e çmendur, Juventusi i ofron stolin “simbolit” të Interit!

0

Çështja kryesore te Juventusi momentalisht është ajo e trajnerit, me Masimiliano Alegrin që ka zyrtarizuar largimin e tij. Emrat e përfolur kanë qenë të shumtë, por një lajm i bujshëm u raportua mbrëmjen e kaluar.

Sipas mediave në Itali, në orët e vona të mbrëmjes së kaluar, Zhose Murinjo është parë në Torino dhe ka pasur një takim me presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli. Portugezi mund të jetë trajneri i ri i bardhezinjve, me Kristiano Ronaldon që duket se është ideatori kryesor i kësaj lëvizje.

Gjithashtu, disa ditë më parë, në studiot e “Bein Sport”, ku Murinjo është analist, ky i fundit zbuloi se një lojtar e kishte telefonuar për t’i thënë që duhet të ishte trajner tek ekipi ku ai po luan. Tekniku luzitan ishte përgjigjur se atje nuk e donin, por atij i ishte thënë nga telefonuesi se fito 2-3 ndeshje dhe të gjithë do të të duan.

Tashmë, thuhet se telefonuesi misterioz i Murinjoës ka qenë Kristiano Ronaldo, i cili i ka kërkuar bashkombasit të tij, të bashkohet me të te Juventusi. Kontaktet e para kanë nisur dhe tek Interi janë tërbuar…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.