Gafa drejtshkrimore e FFK-së, Munishi bën ironi dhe i mëson fjalët Federatës me “Wikipedia”-n

0

Llapi ka ngritur treofeun e Kupës së Kosovës, por vëmendje të madhi mori gabimi drejtshkrimor që mund të lexohej në kupë. “Federata e Fudbollit të Kosovës”, ishin fjalët e gdhendura në këtë trofe që menjëherë u quajtën një gafë nga ana e FFK-së. Një ironi ka ardhur edhe nga një prej trajnerëve më karizmatikë shqiptar, Ismet Munishi.

Kreu i pankinës së Gjilanit ka vendosur t’i mësojë fjalët e shkruara në mënyrën e duhur nga ana drejtshkrimore qeverisë së futbollit Kosovar përmes “Wikipedia”-s. Në një postim në rrjetin e tij social në “Facebook”, Munishi shpërndan një imazh të shpjegimit të emrit të futbollit në gjuhën angleze, ndërsa e shoqëron me fjalët ironike: “E dua fudbollin. Lutem për ty futboll”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.