“Futbollistja e Vitit”, nderohet lojtarja e Vllaznisë

0

Futbolli i vajzave në vendin tonë nuk merr një vëmendje edhe aq të madhe, pasi edhe vetë nga gjinia femërore interesi është i ulët. Gjithsesi, edhe në vendin tonë ka vajza të cilat janë të pasionuara pas futbollit dhe angazhohen me skuadrat e ndryshme.

FSHF këtë edicion kishte menduar që të akordonte një çmim edhe për një prej lojtareve që ka spikatur këtë edicion. Megi Doçi, lojtarja e skuadrës së Vllaznisë dhe Shqipërisë është nderuar me këtë çmim special.

Doçi është një prej sportisteve më të mira, e cila ka realizuar një “lumë” me gola në këto vite në futbollin shqiptar, por duhet thënë se është në një moshë mjaft të re dhe premton shumë për të ardhmen.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.