Futbollisti nga “Ligue 1” që pritet të bëjë diferencën, Milani vjen me një goditje në merkato

0

Milani do të bëjë një goditje të zgjuar në merkaton e dimrit pasi pritet që të marrë futbollistin e Kombëtares së Francës, Florian Thuavin. Një lojtar ky i aftë që të bëjë diferencën në fushën e lojës falë aftësive të tij, për të marrë shpeshherë mbi shpatulla ekipin.

Marseja ka dhënë dorëheqjen për largimin e Thuavin duke hapur rrugën në një moment tillë kur në garë ndodhen disa skuadra të njohura për të. Jo vetëm Milani, por edhe Roma me Atalantën kërkojnë që të transferojnë në Seria A. Megjithatë Milani duket se është një hap përpara duke i vendosur 2.8 milionë euro si pagë neto dhe një kontratë 5-vjeçare në tryezë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.