Lajmet raportuan se kishte braktisur Kombëtaren e Francës, Paul Pogba reagon për të vërtetën

0

Në media u raportua se Paul Pogba ka braktisur Kombëtaren e Francës pas komenteve të Presidentit të Francës, Emanuel Macron, rreth radikalizimit islam. Madje do të ishin gazetat sportive më prestigjoze që do ta raportonin mes sigurisë këtë vendim.

Por sa e vërtetë është një gjë e tilë? Aspak! Vetë mesfushori i Manchester United ka reaguar në rrjetet sociale për të treguar se bëhet fjalë për një “Fake News”. Pra Pogba do të vazhdojë që të jetë pjesë e Francës, ndërsa feja e tij i përket dashurisë, duke mos hapur çështje të tjera që do të mbillnin diskutime dhe urrejtje. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.