(FOTOT+VIDEOT) Nesër klasikja me Fejnordin, tifozët e Ajaksit “djegin” stërvitjen

0

E quajnë “Der Klassieker”, pra “Klasikja” dhe është përballja mes Ajaksit dhe Fejnordit, që sot do të jetë edhe “big match” i kampionatit holandez. Një ndeshje aspak si të tjerat, sidomos kur këto dy skuadra vihen përballë.

he, kur tifozeritë e këtyre dy ekipeve, ato të Amsterdamit dhe atë Roterdamit, ballafaqohen. Për të kuptuar se si pritet kjo përballje nga tifozët e “shigjetarëve”, mjafton të shohim stërvitjen e sotme, ku rreth 1000 tifozë kanë ndezur atmosferën me flakadanë dhe këngë, diçka vërtet emocionuese dhe që futbollistët, që vërtet janë motivuar…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.