FOTOT | Eliminimi i Interit dhe Napolit, plas humori në Itali

0

Si Interi dhe Napoli nuk arritën që kalonin grupet e Champions League-s. Nëse Napoli ndodhej në një grup ferri dhe deri diku ishte edhe e pritshme që të mbaronte këtu rrugëtimi i tyre në Champions, befasoi Interi, që nuk e shfrytëzoi ndihmën e Barçës.

Kaq ka mjaftuar që  në Itali të plasi humori dhe ironia në rrjetet sociale. Memet kanë qenë të shumta, kryesisht nga tifozët rival, të cilët kanë thumbuar dy ekipet që dështuan në Ligën e Kampionëve.

Më të shënjestruarit janë dy trajnerët, Karlo Ançeloti dhe Luçiano Spaleti, të cilët konsiderohen dhe si përgjegjësit për këtë situatë. Gjithsesi, nuk ka shumë nevojë për koment, mjafton që të shikoni më poshtë!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.