FOTOGALERI | Njihuni me fitoret më të thella të skuadrave të Superiores

0

Sot nis kampionati dhe çdo skuadër ka rekordet e veta për të thyer. Kamza për shembull mund të regjistrojë fitoren më të thellë të saj në elitë. Më së shumti ata kanë arritur të triumfojnë me rezultatin 3-1 dhe e kanë bërë këtë gjë 2 herë kundër Laçit.

Partizani dhe Teuta regjistrojnë fitoret më të thella, me dy shifra madje. Po me dy shifra e ka triumfin më të thellë edhe Tirana.

“Sport Ekspres” ju sjell fitoret më të thella që kanë arritur 10 klubet e Kategorisë Superiore në elitë. Shifrat janë marrë nga revista që FSHF ka publikuar për edicionin e 80-të të kampionatit shqiptar.

Flamurtari (9-0 ndaj Spartak Kuçovë; 04.04.1948)
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.