FOTOGALERI | Milionerët e kombëtares në Serinë A, ja sa paguhen!

0

Seria A kërkon të rikthejë shkëlqimin e dikurshëm dhe këtë verë u bë një goditje “big”, teksa Juventusi transferoi Kristiano Ronaldon, i cili do të përfitojë 31 milionë euro në sezon. Dukshëm më i paguar se shokët e skuadrës, por qëllimi është të fitojnë Ligën e Kampioneve.

Sot në “Gazetta dello Sport” janë publikuar pagat e gjithë futbollistëve dhe mes tyre janë edhe ata shqiptarë, të cilët janë të vlerësuar në elitën e futbollit italian edhe përmes pagesave.

Normalisht të jesh pjesë e Napolit dhe Lacios nuk është pak dhe sigurisht që do të kesh edhe një pagë të lartë. “Sport Ekspres” ju sjell përmes kësaj fotogalerie pagat e lojtarëve të kombëtares që luajnë në Serinë A.

5.Frederik Veseli (Empoli) – 250 mijë euro (kontratë deri në vitin 2021)
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.