FOTO/ Prezantimi i statujës së Maradonës, spektakli që u ofrua në përballjen mes Napolit dhe Lacios

0

Diego Armando Maradona është padyshim legjenda më e madhe e skuadrës së Napolit. Në kohën e “mbretërimit” të argjentinasit, italiano jugorët arritën te fitonin skudeton. Vetëm një vit më parë, Maradona u nda nga jeta në moshën 60 vjeçare. Në nder të tij Napoli e ndryshoi emrin e stadiumit nga “Sao Paolo” në “Diego Armando Maradona Stadium”.

Por nuk mjafton me kaq, pasi ditën e djeshme është prezantuar statuja e Maradonës me fanellën e Napolit dhe një top. Përpara ndeshjes me Lazion, tifozët e Napolit kishin prezantuar statujën e Maradonës me trofeun e fituar me Argjentinën në Kupën e Botës të vitit 1986./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.