FOTO/ Mahrez në Angli me paterica, Pep i shqetësuar

Një nga afrimet më të bujshme të Mançester Sitit ishte ai i Rijad Mahrez, i cili la Leisterin për të shkuar tek kampionët e Anglisë. Një nisje aspak e mirë për të, pasi 27-vjeçari ka pësuar një dëmtim jo që shqetëson jo pak trajnerin pe Guardiola.

“Qytetarët” janë rikthyer ditën e sotme në Angli pas ndeshjes miqësore me Bajernin mbrëmjen e djeshme. Mesfushori pësoi një dëmtim ndaj kampionëve të Gjermanisë dhe tani mbetet për t’u përcaktuar shkalla e dëmtimit në kyçin e këmbës. Aspak premtuese gjendja e Mahrez, i cili ka zbritur nga avioni me paterica dhe duke çaluar.

Edhe pas ndeshjes Guardiola u shpreh i shqetësuar për gjendjne e lojtarit të tij, duke theksuar se ende nuk ka një datë të saktë se kur mund të jetë i gatshëm 27-vjeçari, i  cili u ka kushtuar “qyetarëve” plot 60 milion sterlina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online