Formacioni më i mirë në Europa League, 10 skuadra kanë përfaqësues

0

Për të ndërtuar formacionin më të mirë në Europa League është akoma dhe më e vështirë se në Champions, pasi numri i ndeshjeve është shumë më i madh. Gjithsesi, ajo që bie në sy është fakti se në janë plot 10 skuadra që përfaqësohen nga të paktën një lojtar në “top 11”.

E vetmja skuadër që ka dy lojtarë në këtë formacion është Sevilja, pasi është qeder dhe Banega që kanë spikatur mbi të tjerët në pozicionet e tyre. në portë është portieri i Bates Sherbitski, ndërsa në mbrojtje pozicionohen Lustig i Sëlltik, Roko i Beshiktashit, Martinoviç i Krasnodarit, Maele i Genkut.

Në mesfushë vecc lojtarit të Seviljas është dhe Rafinja i Sportingut, Haverc i Lervekusen, Hajroviç i Dinamo Zagreb. Ndërsa në sulm nuk mungon dhe Obamejang. Bie në sy që në këtë formacion nuk është asnjë nga lojtarët e Milanit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.