Formacionet zyrtare | Shehi dhe Gega zgjedhin “luftëtarët”

0

Skënderbeu-Partizani hap Superioren këtë sezon. Dy trajnerë debutues, Orges Shehi dhe Skënder Gega. Korçarët vijnë me ndryshime të shumta, ndërsa te të kuqtë këtë verë janë treguar më racionalë, duke mos bërë shumë lëvizje. Synimi për të dyja skuadrat janë tre pikët, ndërkohë që është mësuar edhe se si do të rreshtohen skuadrat në fushën e blertë.

Kategoria Superiore – Java 1
E premte, më 17 gusht 2018, ora 19:45
Stadiumi “Skënderbeu”, Korçë

SKËNDERBEU-PARTIZANI

Skënderbeu (4-3-3): Teqja – Vangjeli, Radas, Aliti, Abazi – Dita, Muzaka, Demte – Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Orges Shehi

Partizani (4-1-4-1): Hoxha – Ibrahimi, Belica, Atanda, Trashi – Telushi – Asani, Hila, Mala, Progni – Hebaj. Trajner: Skënder Gega

Gjyqtarë: Eldorjan Hamiti, Egin Doda, Nertil Bregasi, Paulin Simoni; Pas porte: Olsi Sokoli, Orlando Kuka

Delegat: Lysien Nurishmi (Delegat)  Vëzhgues: Sazan Velçani

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.