Formacionet zyrtare/ Gjithë sytë nga derbi i Madoninës, Lukaku dhe Ibra marrin peshën e sulmit

0

Pak momente na ndajnë nga prej ndeshjeve më të forta të kampionatit italian dhe jo vetëm. Të gjithë sytë janë kthyer nga ai që njihet si derbi i Madoninës, me Interin dhe Milanin që sfidojnë njëri-tjetrin në fushë. Pavarësisht se viteve të fundit skuadrat nuk kanë qenë në nivelin e dikurshëm, sërish derbi mbetet derbi dhe gjithnjë di si të dhurojë emocione dhe spektakël për tifozët.

Konte dhe Pioli kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe kanë vendosur për 11-shen me të cilën do të kërkojnë triumfin në “San Siro”. Lukaku dhe Ibra vihen përballë njëri-tjetrin në vijën e parë, duke marrë kështu peshën e sulmit mbi shpatullat e tyre./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.