Formacionet zyrtare, Austri-Maqedoni/ Nuk mungojnë lojtarët shqiptarë si titullarë, ja vendimi për Ferhan Hasanin

0

Maqedonia e Veriut do të debutojë kundër Austrisë në takimin e parë në historinë e saj në Europian. Kjo ndeshje pritet me vëmendje të madhe edhe nga tifozët shqiptarë teksa një numër i konsiderushëm i lojtarëve janë me origjinë shqiptare.

Për më tepër kjo arritje historike për Maqedoninë e Veriut vjen në kohën kur Federata e saj e Futbollit drejtohet nga një shqiptar, Sejdini. Trajneri Angelovski ka bërë të ditura edhe formacionet zyrtare. Maja e sulmit i besohet Pandev dhe Trajkovskit. Ndërkohë sa i përket Ferhan Hasanit, lojtari i Partizanit do ta nisi këtë përballje nga stoli. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.