Festa e çmendur në Amsterdam, 100 mijë tifozë dhe “Tadic on fire”

1

Një ditë pas shpalljes kampion në Holandë, Ajax ka zhvilluar festën e madhe me tifozët, që kanë mbushur sheshin e madh të qytetit.

100.000 tifozë, të gjithë të veshur me fanellën e klubit legjendar, ndërsa në skenë u ngjitën gjithë heronjtë e një sezoni fantastik.

Moment kulmor ishte kur një nga yjet e ekipit, Dushan Tadiç, mori trofeun dhe nisi kënga e famshme që tifozët e kanë transformuar në “Tadic on fire”, në nder të serbit që ka dhuruar magji këtë sezon me Ajaksin.

You might also like
1 Comment
  1. ELIOT says

    Kujt i plasi per Serbin ;;;; Kur ka nje Shqiptar gazetat Serbe as sja tregojne surratin ;;Vetem per ta kritikuar ;; Dhe ju ju ja tregoni surratin ne faqen e par ;;;;; SJeni te zgjuar ;;Apo e ndjeni veten inferior ;;;merci …

Your email address will not be published.