FA nuk tregon mëshirë, dënon ashpër yllin e Arsenalit

0

Federata Angleze e Futbollit ka lënë në fuqi dënimin për lojtarin e Arsenalit, Lukas Torreira me tri ndeshje pezullim, pavarësisht se “Topçinjtë” apeluan disa ditë më parë. Torreira i ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen derbi kundër Totenhemit, për një ndërhyrje të ashpër kundër Deni Rouz.

Mesfushori uruguaian ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm për trajnerin Emeri dhe mungesa e tij pritet të ndihet. 22-vjeçari do të mungojë në sfidat kundër Mançester Junajtid, Njukasëllit dhe Evertonit, tri ndeshje shumë të rëndësishme për sezonin e Arsenalit, skuadër që synon me doemos rikthimin në Ligën e Kampionëve.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.