Evren Dalipi bëhet shqiptari i parë që pajiset me licencën e arteve të përziera marciale (MMA)

0

Shqipëria shkëlqen në aspektin e sportit jo vetëm sa i përket futbollit, por edhe në arenën e forcës. Sportistë të shumtë kanë ngritur lart flamurin kuqezi, ku padyshim një shembull i vërtetë për atdhe dashurinë dhe rezultatet e marra në boks është Nuri Seferi.

Nga krahu tjetër në media nuk ka shumë publikime sa i përket menaxherëve që qëndrojnë pas këtyre “luftëtarëve”. Evren Dalipi bëhet shqiptari i parë që pajiset me licencën e arteve të përziera marciale nga Federata e MMA, IMMAF. Ky i fundit kryesohet nga ana presidentit Kerrit Brown, i cili ka qenë një sportist i njohur i judos për Anglinë.

Dalipi ka punuar dhe vazhdon ende që të punojë me emra të njohur të sportit të dyluftimit si Dzevad Poturak, Erko Jun, Gokhan Saki, por pa lënë pas edhe figurat e njohura të Shqipërisë si Nuri Seferi, Sefer Seferi, Senad Gashi. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.