Evertoni refuzon ofertën e mbërritur nga Chelsea, Armando Broja mund të luajë shansin e fundit me Tuchel

0

Armando Broja mund të ketë një shans të madh për të bindur trajnerin Tuchel. Pas dy ndeshjeve të para kundër Evertonit dhe Totenham, këtë herë Chelsea do të ndeshet me Leeds. Më shumë mundësi që sulmuesi i Shqipërisë të futet në fushën e blertë.

Për më tepër po vonohet ende koha e marrjes së një sulmuesi tjetër. Chelsea bëri një ofertë zyrtare për Anthony Gordon që shkonte në vlerën e 45 milionë eurove, por Everton e ka refuzuar. Në këtë mënyrë Broja vazhdon të mbetet sulmuesi i vetëm pykë te Chelsea dhe si kundërshtarin e vetëm që po e mban në stol ka ndryshimin e skemës që ka bërë Tuchel. Ndërkohë Leeds mund të jetë shansi i fundit në një kohë që po afron mbyllja e merkatos./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.