Është pëlqim i vjetër i tyre, Barcelona kërkon të bindë Leo Mesin me mbrojtësin e Juventusit

De Ligt mund të largohet në verë nga Juventusi dhe të transferohet tek Barcelona, që holandezin e ka pëlqim të vjetër. Klubi katalanas kërkon të gjejë zëvendësuesin e Umtitit, i cili nuk po kalon aspak një formë të mirë. Presidenti i ri i Barcelonës, kërkon të bindë Mesin të qëndrojë në Kamp Nou duke rikonstruktuar skuadrën me lojtar të klasit botëror.

Përveç De Ligt, Barcelona kërkon te blejë edhe lojtarin e Mançester Sitit Eric Garcia, i cili pritet ta lërë skuadrën aktuale. Me ardhjen e këtyre dy përforcimeve, Barcelona pritet t’i lirojë dyshen franceze, Clement Lenglet dhe Samuel Umtiti, ndërsa Gerard Pique pritet të mbetet pjesë e ekipit të Barcelonës./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online